چرا نمی توانم در گروه پیام ارسال کنم؟

چرا نمی توانم در گروه پیام ارسال کنم؟

[103 بازدید] 1398/12/26    2020-03-16

دسته بندی: کاربرد ها

اگر به یک گروه تلگرامی ملحق شده اید اما نمی توانید پیام خود را ارسال کنید، این نوشته به حل مشکل شما کمک می کند. در ادامه چند مورد از علل متداول حذف پیام کاربران در گروه تلگرام را بررسی می کنیم. شما می توانید با بررسی و تطبیق شرایط حساب کاربری خود با شرایط ذیل، علت حذف پیام را پیدا کنید.

مشکل ارسال نشدن پیام در گروه تلگرام

گروه قفل است

حالت اول: گروه قفل دائمی دارد

بعضی مدیران گروه را مانند کانال یکسویه می کنند. پس کاربران به طور کلی هرگز نمی توانند هیچ پیامی را در گروه ارسال کنند. در این موارد قفل گروه، دائمی است. این قفل ممکن است از طریق مدیریت تلگرام یا ربات انجام شده باشد.

راه حل: در این نوع گروه ها هیچ کس نمی تواند پیامی ارسال کند. اگر اصرار به ارسال پیام در گروه دارید، مشکل خود را در پیام خصوصی با مدیر گروه مطرح کنید.

حالت دوم: گروه در ساعات خاصی فعال است

بعضی مدیران برای گروه برنامه زمانبندی شده ای دارند. یعنی گروه در ساعات خاصی فعالیت می کند. کاربران فقط در این ساعت ها می توانند پیام خود را ارسال کنند. این کار با استفاده از ربات امکان پذیر است. معمولاً این گروه ها ساعات فعالیت خود را در بالای گروه سنجاق می کنند. ربات مدیریت نیز ساعت فعالیت را در گروه نشان می دهد.

راه حل: ساعت فعالیت گروه را پیدا کنید و تا زمان باز شدن گروه صبر کنید.

مشکل ارسال پیام در گروه

حالت آهسته (slow mode) فعال است

بعضی مدیران تمایل دارند فاصله زمانی بین پیام اعضا را کنترل کنند. حالت آهسته یا slow mode در مدیریت تلگرام برای همین امر اضافه شده است.

از کجا بدانید برای پیام هایتان فاصله زمانی در نظر گرفته شده است؟ به کادری که در آن پیام خود را تایپ می کنید دقت کنید. اگر در سمت راست، تایمر معکوسی را در حالت شمارش دیدید، حالت آهسته فعال است.

راه حل: باید تا زمان پایان شمارش تایمر صبر کنید. اگر اصرار به ارسال پیام در همان لحظه دارید به مدیر گروه پیام خصوصی ارسال کنید.

محدودیت اضافه کردن عضو برایتان گذاشته شده است

یکی دیگر از علل ارسال نشدن پیام در گروه آن است که بعضی از گروه ها با استفاده از ربات محدودیت هایی را برای اعضا اعمال کرده اند.

به عنوان مثال ممکن است محدودیت عضوگیری اجباری وجود داشته باشد. کاربر تا زمانی که تعداد مشخصی عضو اضافه نکرده امکان ارسال پیام ندارد. زمانی که پیام را ارسال می کنید معمولاً ربات به شما هشدار می دهد. ممکن است در بالای گروه تعداد مورد نظر سنجاق شده باشد.

راه حل: تعداد عضوی که از شما خواسته شده را اضافه کنید. اگر نمی خواهید این کار را انجام دهید به مدیر گروه پیام دهید.

محدودیت هایی برای ارسال نوع پیام اعمال شده است

در بعضی گروه ها ارسال محتواهای خاص ممنوع است. به عنوان مثال ممکن است ارسال پیام های حاوی لینک ممنوع شده باشد. در این موارد پیام شما حذف می شود و شما موظف به رعایت قوانین گروه هستید.

راه حل: قوانین گروه را رعایت کنید.

محدودیت هایی برای ارسال تعداد پیام اعمال شده است

در بضی گروه ها برای ارسال تعداد پیام های مجازی که هر کاربر روزانه می تواند ارسال کند محدودیت گذاشته شده است.

راه حل: لطفاً تا رفع پایان محدودیت روزانه از ارسال پیام خووداری کنید.

شما سایلنت شده اید

یک احتمال دیگر برای مشکل ارسال نشدن پیام در گروه، سایلنت بودن اکانت شما است. ممکن است خواسته یا ناخواسته توسط مدیر گروه سایلنت (بی صدا) شده باشید. در این حالت تا زمان رفع مشکل نمی توانید پیام خود را ارسال کنید.

راه حل: اگر مطمئن هستید رفتار نامناسبی در گروه نداشته اید که منجر به سایلنت شدن شما از سوی مدیر شود، بهتر است به مدیر گروه پیام خصوصی ارسال کرده و علت را جویا شوید.

به کانال اطلاع رسانی ربات های نیک طنین بپیوندید

این صفحه را به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Top
There are no products