چالش های مدیران گروه |نیک طنین چگونه به رفع این چالش ها کمک کرده است؟

چالش های مدیران گروه |نیک طنین چگونه به رفع این چالش ها کمک کرده است؟

[1762 بازدید] 1396/7/3    2017-09-25

دسته بندی: کاربرد ها

مدیریت در مفهوم خود، مسئولیت و تعهد را به همراه دارد. فرقی نمی کند مدیر یک فروشگاه واقعی، مدیر پروژه و یا حتی مدیر برگزاری یک مراسم  باشید؛ در هر صورت انتظار می رود تمام مسئولیت های خود را به نحو احسن انجام دهید. مدیریت در فضای مجازی و به طور خاص در گروه های تلگرام چالش های نسبتا زیاد اما قابل حلی را به همراه دارد. در این نوشته به مهم ترین چالش هایی که مدیران گروه با آن ها مواجه هستند می پردازیم.

چالش مدیران گروه

 

چالش اول: کنترل محتوای پیام های ارسال شده، سخت ترین کار مدیران

معمولاً گروه های تلگرامی هدف خاصی را دنبال می کنند. عنوان گروه معمولا متناسب و بیانگر هدفی است که گروه دنبال می کند. بسیاری از کاربران پیام هایی مغایر و نامرتبط با هدف گروه ارسال می کنند. یکی از وظایف مهم مدیران گروه، نظارت بر محتوای پیام ها و در صورت لزوم حذف پیام های نامرتبط و هشدار به کاربران خاطی است.

چالش دوم: ریپورت شدن حساب کاربری مدیر

یکی از دشوارترین شرایطی که ممکن است مدیران گروه تجربه کنند، ریپورت شدن اکانت آن ها است. دلایل متعددی برای ریپورت شدن اکانت مدیران وجود دارد که ما در مقالات دیگر به طور کامل به این موضوع پرداخته ایم (مشاهده مقالات مربوط به اسپم و ریپورت شدن اکانت). یکی از بدترین عواقب ریپورت شدن اکانت ها آن است که مدیر گروه نمی تواند افراد دیگر را به عنوان مدیر تعریف کند.

چالش سوم: کنترل تعداد پیام های ارسال شده

در گروه هایی که کاربران زیادی دارند، مشکل گفتگوهای دو به دو در گروه همیشه وجود دارد. در این شرایط کاربران شروع به گفتگوهای شخصی در گروه می کنند و به صورت دو به دو یا چند به چند با هم به صحبت می پردازند. زمانی که این بحث از هدف گروه خارج شود کنترل تعداد پیام ها بسیار دشوار می شود . البته نیک طنین برای مدیریت این مشکل، ربات شمارنده را توسعه داده است تا بتوان برای هر کاربر محدودیت ارسال پیام در هر ساعت یا روز را مشخص نمود.

چالش چهارم: معرفی گروه و افزایش عضو

معمولا زمانی که گروه راه اندازی می شود تعداد اعضای گروه بسیار کم است. مدیران مایلند در مدتی کوتاه اعضای خود را افزایش دهند تا بدین ترتیب هم مخاطب بیشتری داشته باشند و هم اعتبار گروه را افزایش دهند. در این موارد چاره ای جز گذشت زمان وجود ندارد. البته هر چه کیفیت مطالب بالاتر باشد سرعت جذب مخاطب افزایش می یابد. برای کمک به رفع این چالش، نیک طنین سیستم عضوگیری اجباری را در ربات شمارنده خود قرار داده است تا افرادی که به گروه اضافه می شوند برای درج پیام مجبور به اضافه کردن تعدادی عضو به گروه باشند.

چالش پنجم: بیدار و خوابی مدیران و نظارت شبانه

دشوارترین لحظاتی که مدیران با آن مواجه هستند در ساعات شب است! مدیران ساعاتی از شبانه روز را به استراحت خود و خاموشی گروه اختصاص می دهند. اما کاربران و ربات های موجود در گروه به طور دائم اقدام به ارسال پیام می کنند و امکان استراحت و آسایش را از مدیران سلب می کنند. برای جلوگیری از ارسال پیام در گروه، نیک طنین ربات مدیریت خود را عرضه کرده است که دارای قابلیت قفل گروه (خاموش و روشن کردن گروه است).

چالش ششم: تبلیغ ممنوع!

بعضی از کاربران گروه ها را محلی برای ارسال و انجام تبلیغات خود می دانند. این نوع کاربران در گروه های مختلف عضو می شوند و بدون کسب اجازه و توجه به محتوای گروه، تبلیغات خود را ارسال می کنند. این کار بسیار ناپسند بوده و محتوای گروه مورد نظر را پایین می آورد و حریم خصوصی را نقض می کند. متاسفانه بدون ربات مدیریت گروه، کار مدیران گروه بسیار سخت بوده و آن ها مجبور به حذف دائم این گونه پیام ها هستند. تهیه ربات مدیریت می تواند به حذف پیام های تبلیغاتی کمک کند و امکان ارسال لینک های تبلیغاتی به گروه را ممنوع کند.

چالش هفتم: رسیدگی به شکایات اعضا، کنترل کاربران مزاحم

در گروه های زیاد گاهی کاربرانی عضو گروه می شوند که هدف خاصی ندارند و چه بسا با ارسال پیام خصوصی به اعضای گروه باعث ناراحتی و سلب آرامش آن ها می شوند. معمولا در این موارد اعضا به مدیر گروه روی آورده و از او تقاضای تنبیه این کاربران مزاحم را می کنند. مدیر گروه نیز چاره ای جز اخطار و در نهایت حذف این کاربران ندارند.

چالش هشتم: نیاز به نیروی کمکی

با وجود گروه هایی که چندین هزارنفر عضو دارند، مدیریت انفرادی گروه غیرممکن است! پرداختن به هر یک از چالش های مذکور به تنهایی امکان پذیر نیست. انتظار می رود در گروه های بزرگ چندین مدیر مورد اعتماد وجود داشته باشد و هر یک سطح دسترسی مشخصی برای مدیریت امور داشته باشند. پیدا کردن مدیران قابل اعتماد در کنار مدیر اصلی نیز خود یکی از چالش های مدیر به شمار می رود.

 

برای بیشتر چالش های مطرح شده راه حل های کاربردی وجود دارد. بنابراین با کمی صبر، دقت و احتیاط می توان از بروز مشکلات بالقوه در گروه های تلگرام جلوگیری کرد.

 

 

 

 

 

 

  • امتیاز به این نوشته
5.0
این صفحه را به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Top
There are no products