با قابلیت رای گیری تلگرام، به اعضای خود حق انتخاب بدهید

با قابلیت رای گیری تلگرام، به اعضای خود حق انتخاب بدهید

[2509 بازدید] 1397/11/6    2019-01-26

دسته بندی: کاربرد ها

 

ابزار رای گیری تلگرام

مدیران باتجربه گروه ها معمولاً اعضای گروه خود را در فعالیت ها و تصمیم گیری های مهم مربوط به اهداف گروه مشارکت می دهند. در گذشته ربات هایی برای انجام رای گیری در تلگرام توسعه داده شده بود؛ از جمله می توان به ربات های رای گیری رسمی شرکت تلگرام به نام ربات like@ و ربات vote@ اشاره کرد.

شرکت تلگرام به تازگی ابزار اختصاصی خود برای رای گیری را علاوه بر بات های رای گیری خود معرفی کرده است. این ابزار جدید، هدیه جدیدی برای گروه هایی با صدهزار عضو و کانال هایی با میلیون ها کاربر است. برای بهتر دیده شدن رای گیری در گروه، برای رای ها قابلیت هدایت یا فوروارد و همچنین سنجاق یا پین شدن در بالای گروه ها در نظر گرفته شده است. رای ها کاملا به صورت ناشناس ثبت می شوند؛ یعنی هر کاربر به طور آزادانه می تواند نظر خود را در قالب رای ابزار کند؛ بدون آن که نام وی نمایش داده شود. تلگرام در این مورد هم مانند سایر موارد به شدت موضوع حریم خصوصی را مد نظر قرار داده است و هرگز داده های خصوصی را با شخص ثالث به اشتراک نمی گذارد.

استفاده از قابلیت رای گیری در گروه تلگرام:

برای ایجاد یک رای گیری جدید، ابتدا به قسمت بالای گروه یا تنظیمات گروه مراجعه کرده و گزینه Create poll را انتخاب نمایید.

رای گیری در تلگرام


پس از انتخاب گزینه Create poll، صفحه طرح سوال رای گیری در گروه، به نمایش در می آید. در قسمت بالا سوال مورد نظر و در قسمت پایین گزینه ها را وارد کنید. در قسمت طرح گزینه ها می توانید تا شش گزینه را درج نمایید.

 

سوالات رای گیری در گروه

پس از آن که کاربر رای خود را اعلام کرد، نتیجه رای گیری تا آن لحظه برای وی به نمایش در می آید:

نتیجه رای گیری در گروه

 

کاربر برای لغو رای خود و یا تغیر آن، می تواند با لمس یا راست کلیک بر روی پیام رای گیری، گزینه لغو رای یا Retract را انتخاب کند. با انجام این کار، صفحه رای گیری پاک شده و کاربر مجدداً می تواند رای جدید خود را ارسال نماید.

پس گرفتن رای گیری در گروه

 

صفحه رای گیری در گروه تلگرام

این صفحه را به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران

1 دیدگاه برای “با قابلیت رای گیری تلگرام، به اعضای خود حق انتخاب بدهید”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Top
There are no products