ربات تلگرام به زبان ساده

ربات تلگرام به زبان ساده

[771 بازدید] 1397/6/3    2018-08-25

دسته بندی: کاربرد ها

 

مدت زیادی است که تلگرام جای خود را در زندگی روزمره ما باز کرده است و همه ما با مفهوم گروه و کانال تلگرام آشنا هستیم. با وجود آن که مطالب بسیاری در مورد ربات های تلگرام در اینترنت موجود است، هنوز هم بسیاری از افراد نسبت به ربات ها با سوء ظن و تردید برخورد می کنند. بارها مشاهده شده است که اعضای گروه، از ورود ربات ها وحشت کرده و گروه را ترک می کنند!

 

ربات تلگرام چیست؟

وب سایت تلگرام، بات های تلگرام را «برنامه های کاربردی که داخل تلگرام اجرا می شوند» تعریف کرده است. «کاربران می توانند با ارسال پیام، دستور و درخواست به بات ها، با آن ها تعامل کنند».
بات های تلگرام، کار مشخص و تکراری را انجام می دهند و هر یک، درست مانند برنامه های کاربردی موبایل و کامپیوتر که برای اهداف مختلف و متنوعی ایجاد شده اند، برای هدفی خاص توسعه داده می شوند.

 

ربات تلگرام به زبان ساده

 

ربات تلگرام، مفید یا مضر؟

درست مانند تمام ابزارهای دیگر در دنیای کامپیوتر و خارج از آن، می توان از هر ابزار در راه سازندگی و یا تخریب استفاده کرد. در دنیای ربات ها نیز مانند دنیای اپلیکیشن های موبایل و برنامه های کامپیوتر، هم می توان ربات های مفید و هم ربات مخرب ایجاد کرد. بنابراین، هدف توسعه دهنده از ایجاد بات است که اهمیت دارد.

 

ربات های مفید

به جرات می توان گفت یکی از مفیدترین، کاربردی ترین و مطمئن ترین ربات های تلگرام که تاکنون توسعه داده شده است، ربات مدیریت گروه تلگرام است. این ربات ها فقط برای راحت کردن اداره گروه ها طراحی شده اند و به مدیران گروه در مدیریت هرچه بهتر گروه کمک می کنند. از جمله کارهای اصلی این ربات ها می توان به تعطیل کردن گروه در ساعاتی خاص برای رفاه حال اعضا و جلوگیری از مزاحمت، و همچنین حذف پیام ربات های غیراخلاقی و مزاحم اشاره کرد.

ربات های مفید دیگری نیز بسته به کاربرد طراحی شده اند که تعداد آن ها بسیار زیاد است و می توان به ربات های فروشگاهی، ربات های معرفی کاندیدا، ربات های تبادل لینک، ربات های یادآوری و … اشاره کرد.

 

ربات های مزاحم

ربات های مزاحم، ربات هایی هستند که با هدف ایجاد مزاحمت به هر نحو، از جمله ارسال پیام های تبلیغاتی و متفرقه در گروه ها فعالیت می کنند. ربات های مخرب نیز دسته دیگری از ربات های مزاحم هستند.

 

آیا ربات می تواند به کاربر پیام ارسال کند و باعث ایجاد مزاحمت شود؟

خوشبختانه ربات ها محدودیت هایی دارند که باعث شده است محدوده عمل ربات های مزاحم را کم کند. شروع کار ربات ها با استفاده از دکمه استارت هست که در صفحه اول آن ها تعبیه شده است. بنابراین تا زمانی که کاربر دکمه استارت ربات را نزند، ربات نمی تواند به خصوصی کاربر پیامی را ارسال کند.
محدودیت دیگر آن است که هر زمان عمدا یا سهوا دکمه استارت را زدید، می توانید مجددا با متوقف کردن ربات یا بلاک کردن آن، مانع از ارسال پیام ربات به خصوصی خود شوید.

 

ایا ربات می تواند به اطلاعات خصوصی ما دسترسی پیدا کند؟

ربات های تلگرامی نمی توانند به هیچ اطلاعاتی از گوشی کاربران دسترسی پیدا کنند. مگر آن که خود شما اطلاعاتی برای آن ها ارسال کنید.

 

 

این صفحه را به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Top
There are no products