تبلیغات صوتی و ارتباطات، نقش پیام صوتی در تبلیغات

تبلیغات صوتی و ارتباطات، نقش پیام صوتی در تبلیغات

[788 بازدید] 1396/1/27    2017-04-16

دسته بندی: کاربرد ها

در این نوشته کوتاه به بررسی تبلیغات صوتی و ارتباطات می پردازیم.

با شروع قرن بیستم و ظهور قابلیت انتقال صدا، برای انسان دریچه ای نو در زندگی گشوده شد. در نتیجه، ارتباطات به عنوان سنگ بنای تعریف انسان دچار تغییر شد. تاثیر صدا در ارتقاء ارتباط میان مردم یک جامعه و جوامع مختلف، انکارناپذیر است. از سوی دیگر انقلاب صنعتی و نیاز به فروش بیشتر و انفجار تبلیغات در نیمه دوم قرن بیستم صفحه دیگری از زندگی بشر را رقم زد.

صدا به عنوان ابزاری کلیدی در تبلیغات به کارگرفته شد. کلمه تبلیغات صوتی بارها در متون فنی و عملی تحقیقات مورد استفاده قرار گرفته است. برهمین اساس در کلیه رادیوهای معمول شاهد حجم عظیمی از تبلیغات صوتی هستیم. در قرن بیست و یک و با ظهور روش ها و بسترهای تبلیغاتی جدید هنوز صدا نقش کلیدی در ارتباطات دارد. به همین دلیل برای میزان تبلیغات صوتی در رادیوها به دنبال اعمال قوانین محدود کننده به منظور رعایت حقوق شنونده ها هستیم.

در بسترهای جدید فناوری که مبتنی بر تلفن های همراه است، تبلیغات صوتی جایگاهی ویژه پیدا نموده است. ارسال تبلیغات صوتی در قالب فایل از پیش ضبط شده و از طریق خطوط تلفن انجام می گیرد.این روش تبلیغات بسیار ساده، موثر، مفید، مقرون به صرفه و تافیرگذار است.

"نیک طنین" روشی بومی برای ارسال پیام های تبلیغی و به نوعی تبلیغات صوتی  است. خدمات نیک طنین، نه تنها برای شنوندگان عام بلکه برای جامعه هدف تبلیغ مورد نظر بسیار مقرون به صرفه است. علت پایین بودن قیمت آن است که بستر فناوری مورد استفاده وجامعه آماری براساس مشخصات صاحب تلفن های همراه شناسایی می شود. این قابلیت جدید منتج از ظهور پدیده هایی مانند نیک طنین، فرصتی طلایی برای نسل حاضر و مورد استفاده فنناوری است. هر چند قطعا در دهه آینده فناوری روش های دیگری نیز در اختیار جامعه انسانی برای ایجاد ارتباطات بیشتر و موثرتر قرار خواهد داد.

 

تبلیغات صوتی
تبلیغات صوتی و ارتباطات

 

مقالات مرتبط: پیام صوتی، روشی نوین برای تبلیغات نامزدهای انتخابات

این صفحه را به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Top
There are no products