تاثیر صدای خوش بر انسان

تاثیر صدای خوش بر انسان

[1161 بازدید] 1396/2/23    2017-05-13

دسته بندی: کاربرد ها

گاهی در زندگی، با افرادی مواجه می شویم که هر چند چهره و فیزیک بدنی و لباسشان تفاوت چندانی با بقیه انسان ها ندارد، اما آنها از صدای خوش و متمایز با دیگران برخوردار هستند به نحوی که وقتی صحبت می کنند، دلت نمی خواهد از آنها جدا شوی و دوست داری مدام دم گوشت زمزمه کنند؛ زیرا صدایشان، مانند مرهمی ست که روح را نوازش می دهد. افرادی که تن صدا و لحن حرف زدنشان، هر گوشی را جذب می کند. مشخص نیست تفاوت صدایشان در چیست! فقط حس خوشایندی از شنیدن این صوت به ما دست می دهد که دوست داریم مادام العمر آن را بشنویم.

معمولا این افراد، از موضوعات جذاب و جالب برای صحبت کردن استفاده می کنند و به نوعی مسخ کردن گوش ها را بلندند.می دانند چه زمانی صدایشان را نازک کنند و چه زمانی بم! کی آرام صحبت کنند و کی فریاد بزنند. اغلب این افراد سخنرانان قابلی می شوند و افراد زیادی از آنها تبعیت می کنند و تعدادی نیز به خوانندگی روی می آورند. اما همه افراد خوش صدا هم که خطیب و سخنران و خواننده نمی شوند. بسیاری از انها، مردم عادی و کوچه بازاری هستند که در اطراف ما زندگی می کنند.

داشتن صدای خوش، چه تاثیری بر دیگران می گذارد؟

صدای خوش، یکی از موهبت های الهی است که به همه افراد یکسان داده نشده و هرکس به میزان کم یا زیاد از آن بهره مند شده است.

حتما شما هم تجربه ی صحبت کردن با افرادی که صدای نخراشیده ای دارند یا صدایشان را نخراشیده جلوه می دهند را داشته اید. گاهی حتی تحمل یک دقیقه شنیدن صدای پر از خش این افراد را هم نداریم و دوست داریم سریع تر از محیطی که در آن قرار داریم، فرار کنیم. شاید اصلا به مفهوم حرف هایشان فکر نکنیم یا متوجه کلماتی که بکار می برند نشویم. طبیعی است که صحبت کردن با این افراد، برای ما چندان خوشایند نیست و حتی اگر درباره ی جذاب ترین مفاهیم هم صحبت کنند، مطلب خاصی دستگیرمان نمی شود و اگر در محیط بمانیم و با دقت تمام هم  به او گوش دهیم، حرف هایشان تاثیر چندانی بر ذهن و فکرمان ندارد.

همین شرایط را فرض کنید زمانی که شخص مقابل شما، صدایی گیرا دارد و هر جمله اش را با طمانینه و آرامش بیان میکند.علاوه بر صدای خوب ذاتی اش، خوب میداند کجا صدایش را کم و زیاد کند و کجا لحنش را تغییر دهد.فکر می کنید تاثیر صحبت های این فرد چند برابر فرد بالایی است؟ حتما صحبت های این شخص با ذهنی باز شنیده شده و بر دل مخاطب می نشیند، حتی اگر آنچنان هم جذاب و شنیدنی نباشد. اصل، شیوه بیان کلام است که فرد تمام انرژی اش را برای انتقال آن بکار می گیرد و مخاطب را جادو میکند.

افراد خوش صدا، رنگ صدای خاصی دارند. تنفس هایشان در حین صحبت کردن به جاست و مانع انتقال پیامشان نمی شود. فرکانس صدایشان نه بالاست و نه پایین.خسته نمی شوی از حرف هایشان و در اکثر مواقع، با آنها توافق میکنی،حتی اگر کمی هم با او مخالف باشی.این افراد احساسشان در صوتشان نمایان است. صدا را از حنجره ی خود مستقیم وارد مغز مخاطب می کنند تا او وادار به فکر کردن شود.در بعضی مواقع نیز آنقدر محو و شیفته ی صدایشان می شویم که مفهوم را متوجه نمی شویم و در حیرت صوتشان می مانیم.

بدیهی است این نعمت خدادادی، به تنهایی نمی تواند موجب جاذبه یا دافعه افراد باشد، اما در مناسبات اجتماعی و روابط عمومی، این شاخص، بسیار موثر و مفید می باشد و با بهره مندی از آن میتوان توافق و تفاهم زیادی با افراد پیرامون ایجاد کرد.

نیک طنین با ارائه راهکار های تبلیغاتی بر بستر شبکه های مجازی سعی دارد لزوم استفاده از تبلیغات کاغذی در انتخابات را تا حد امکان کاهش دهد، لزوم تبلیغات در فضای مجازی و مزیت های آن را می توانید در اینجا مطالعه فرمایید همچنین نامزد های محترم انتخابات می توانند از بروشور دیجیتال نیک طنین نیز استفاده فرمایند.

این صفحه را به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Top
There are no products