با اکانت تلگرام گوشی مفقود شده چه کنیم؟

با اکانت تلگرام گوشی مفقود شده چه کنیم؟

[99 بازدید] 1398/12/17    2020-03-07

دسته بندی: کاربرد ها

اگر گوشی شما به سرقت برود، با اکانت تلگرام گوشی مفقود شده خود چه می کنید؟ در مطلب زیر راهنمایی های شرکت تلگرام گردآوری شده است.

گوشی من به سرقت رفته است. چه کاری باید انجام دهم؟

در حال حاضر شماره تلفن تنها راهی است که ما از طریق آن می توانیم کاربر تلگرام را شناسایی کنیم.  

با توجه به اینکه ما اطلاعات دیگری به جز شماره تلفن از شما جمع آوری نمی کنیم، هر کس که به شماره شما دسترسی داشته باشد به اکانت تلگرام شما نیز دسترسی دارد. در این مورد ما کمکی نمی توانیم به شما کنیم؛ یا باید به شماره تلفن و یا به خود اکانت روی یکی از دستگاه ها دسترسی داشته باشید.

من به تلگرامم روی یکی از دستگاه های دیگر دسترسی دارم

  1. به بخش حریم خصوصی و امنیت (Privacy and Security ) در تنظیمات تلگرام بروید. سپس گزینه تایید دو مرحله ای (Two-Step Verification) را روشن کنید.از این زمان به بعد دیگر صرفاً داشتن شماره تلفن برای ورود به اکانت شما کافی نیست.
  2. وارد بخش حریم خصوصی و امنیت و سپس نشست های فعال (Active Sessions) شوید. سپس Telegram session را ببندید. با این کار کلیه دستگاه هایی که قبلا اکانت شما روی آن باز بوده دیگر به اکانت دسترسی ندارند. به این صورت فرد سارق دیگر نمی تواند دوباره به اکانت شما وارد شود. زیرا رمز عبور شما را نمی داند.
    اگر در مورد کار با Active Sessions اطلاعاتی ندارید به این نوشته مراجعه کنید.
  3. با مراجعه به نمایندگی اپراتور خود، سیم کارت قدیمی خود را مسدود کنید و یک سیم کارت جدید دریافت کنید.
  4. اگر شماره جدیدی گرفتید فراموش نکنید که وارد تنظیمات تلگرام شوید، شماره تلفن را لمس کرده و شماره تلگرام قدیمی را تغییر دهید.

من از هیچ دستگاهی به تلگرام خودم دسترسی ندارم

  1. پیش از هر کار باید به اپراتور خود مراجعه و سیم کارت خود را مسدود کنید و سیم کارت جدید با شماره خودتان دریافت کنید.
  2. صبر کنید تا سیم کارت جدیدی که شماره قدیمی دارد را دریافت کنید. سپس با شماره قدیمی وارد اکانت تلگرام شوید. به قسمت حریم خصوصی و امنیت در تنظیمات تلگرام بروید. جلسات فعال را پیدا کرده و به تمام جلسات فعال روی گوشی خود خاتمه دهید.
تلگرام گوشی مفقود شده

حذف داده های حساس

سارقان معمولا بلافاصله سیم کارت را از گوشی درمی آورند تا ردیابی نشوند. سپس گوشی شما را می فروشند! پس در مورد سرقت های معمولی زیاد نگران نباشید. اما اگر دلایلی برای نگرانی در مورد اطلاعات داخل تلگرام گوشی مفقود شده خود دارید و نمی توانید از طریق دستگاه دیگری از اکانت تلگرام خارج شوید بهتر است که از راه دور آن را پاکسازی کنید. برای اطلاعات بیشتر به Apple iOSAndroid مراجعه کنید.

متاسفانه این کار مستلزم آن است که شما از قبل برای این سناریو آماده شده باشید.

اگر حداقل از یکی از دستگاه های دیگر موفق به ورود به اکانت خود شدید (موبایل یا کامپیوتر) می توانید اکانت تلگرام خود را حذف هم کنید. برای اطلاع از حذف اکانت تلگرام، به نوشته دیلیت اکانت مراجعه کنید. توجه داشته باشید که اکانت های غیرفعال تلگرام خود به خود پس از 6 ماه حذف یا به اصطلاح دیلیت اکانت می شوند.

به کانال اطلاع رسانی ربات های نیک طنین بپیوندید

این صفحه را به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Top
There are no products