امنیت تلگرام- چگونه امنیت حساب خود را بالاتر ببرید؟

امنیت تلگرام- چگونه امنیت حساب خود را بالاتر ببرید؟

[57 بازدید] 1399/1/25    2020-04-13

دسته بندی: کاربرد ها

در مورد امنیت تلگرام هر چه سخن گوییم کم است. تلگرام یکی از امن ترین برنامه های کاربردی موجود است. زیرساخت های امنیتی تلگرام به گونه ای است که احتمال دسترسی به اطلاعات کاربر را کمینه می سازد.

منظور ما از تلگرام، نسخه رسمی نرم افزار شرکت تلگرام است که از طریق گوگل پلی قابل دانلود است. بنابراین امنیت نرم افزارهایی مثل موبوگرام، تلگرام طلایی و سایر نرم افزارهای کپی شده تلگرام به هیچ وجه تضمین نمی شود. این نرم افزارها متعلق به شرکت تلگرام نمی باشند و شرکت تلگرام این موضوع را بارها در صفحات رسمی خود اعلام داشته است. توصیه می شود که کاربران از این نرم افزارها استفاده نکنند.

ابعاد امنیتی تلگرام


زمانی که سخن از امنیت برنامه تلگرام به میان می آید، با دو مقوله مواجه هستیم. امنیت زیرساخت تلگرام و امنیت اکانت تلگرام.

امنیت تلگرام
امنیت تلگرام

امنیت زیرساخت ها

شرکت تلگرام به هیچ شخص حقیقی یا حقوقی اعم از سازمان ها، دولت ها و … اجازه دسترسی به اطلاعات کاربران خود را تحت هیچ شرایطی نمی دهد. بنابراین کلیه اطلاعات کاربر در سرورهای قدرتمند تلگرام کاملا محفوظ هستند. تا به امروز هیچ کس نتوانسته است به سرورها یا نرم افزار تلگرام نفوذ پیدا کند.

امنیت اکانت تلگرام

بُعد دوم امنیت، به توجه و رسیدگی کاربر به اکانت خود بستگی دارد. درست است که تلگرام محصولی امن را برای کاربران خود فراهم ساخته است و امنیت پایه اکانت را نیز تامین کرده است، اما نگهداری اکانت و تامین امنیت بیشتر آن مانند هر چیز دیگر به عهده خود کاربر است.

امنیت هنگام ورود به اکانت

برای ورود کاربر به تلگرام، تلگرام رمز عبور را به تلفن همراه کاربر ارسال می کند تا اطمینان حاصل شود که شخص مورد نظر مالک تلفن همراه است. علاوه بر آن، چنانچه کاربر به تلفن همراه خود دسترسی نداشته باشد و از دستگاه دیگری وارد تلگرام شده باشد رمز ورود به آن دستگاه ارسال می شود.

تلگرام برای امنیت بیشتر، امکان تعیین رمز دوم یا تایید دو مرحله ای را نیز فراهم کرده است. اگر گوشی کاربر به هر دلیلی در اختیار شخص دیگری باشد امکان ورود به تلگرام، حتی با وجود ارسال رمز اول به صورت پیامک نیز وجود ندارد، زیرا تنها کاربر است که رمز دوم خود را می داند.

برای اطلاعات بیشتر و آموزش تعیین رمز دوم یا تایید دو مرحله ای، به این نوشته مراجعه نمایید.

active sessions

مورد بعدی که بهتر است به صورت دوره ای بررسی شود active sessions است. این گزینه در تلگرام نشان می دهد چه کسانی و از چه دستگاه هایی وارد اکانت تلگرام شما شده اند. در این مورد نوشته ای کامل وجود دارد که با مطالعه آن می توانید امنیت اکانت تلگرام خود را به بالاترین سطح برسانید.

این صفحه را به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران

1 دیدگاه برای “امنیت تلگرام- چگونه امنیت حساب خود را بالاتر ببرید؟”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Top
There are no products