ارتباط بین کانال و گروه تلگرام

ارتباط بین کانال و گروه تلگرام

[40 بازدید] 1398/12/5    2020-02-24

دسته بندی: کاربرد ها

زمانی که تلگرام فضایی تحت عنوان کانال و گروه را با فاصله زمانی کوتاه از هم ارائه داد، آنها بصورت دو موجودیت مجزا معرفی شدند. مدیرانی که در کانال فعالیت می کردند به گروه روی آوردند و بالعکس. گاهی مدیران به دلیل مزایایی که گروه نسبت به کانال داشت فقط به تقویت گروه خود روی می آوردند.

پس از چندی، قابلیتی در ربات شمارنده نیک طنین اضافه شد که ارتباط بین کانال و گروه را برقرار می ساخت. این قابلیت، ارسال پیام در گروه به شرط عضویت در کانال بود. کاربر برای ارسال پیام در گروه می بایست در کانال عضو می شد تا پیام خود را ارسال کند. برای آشنایی بیشتر با این قابلیت می توانید ویدئوی ارسال پیام در گروه به شرط عضو شدن در کانال را مشاهده کنید.

قابلیت ایجاد ارتباط بین کانال و گروه در تلگرام

تلگرام اخیراً قابلیت جذابی را بین گروه و کانال تلگرام برقرار ساخته است. این قابلیت، هدایت خودکار پیام از کانال به گروه تلگرام است. مدیرانی که قصد ارتباط بین کانال و گروه را دارند وارد تنظیمات کانال شده و گروه خود را معرفی می کنند. با این کار، هر پیامی که توسط مدیر در کانال نوشته شود به گروه ارسال می شود.

فوروارد پیام از کانال به گروه مزایای متعددی دارد؛ از جمله آن که:

  • کار مدیر راحت تر می شود و نیازی به مدیریت همزمان کانال و گروه وجود ندارد.
  • با یک بار درج پیام در کانال، این پیام اتوماتیک به گروه ارسال می شود و کاربرانی که عضو کانال نیستند از مزایای هر دو قسمت بهره مند می شوند.
  • دیگر نیازی نیست کاربر الزاما عضو کانال هم باشد.
  • به محض آن که پیام در کانال ارسال شود، کاربر عضو کانال در پایین فضای گروه، گزینه discuss را مشاهده می کند که با لمس آن بلافاصله وارد گروه شده و نظر خود را ارسال می کند.

ارتباط بین کانال و گروه
گزینه discuss

سوالات متداول فوروارد پیام از کانال به گروه

* فایده ارسال خودکار پیام از کانال به گروه چیست؟

با این کار، در انرژی و زمان مدیر کانال/ گروه صرفه جویی می شود و نیازی به رسیدگی به هر دو نیست. کاربرانی که عضو کانال هستند با دیدن پیام می توانند وارد گزینه discuss شده و در مورد همان مطلب بحث کنند.

* آیا حتما باید قبل از ساخت کانال، گروه را ساخته باشم تا بتوانم ارتباط این دو را برقرار کنم؟

خیر. شما می توانید زمان تنظیم لینک بین کانال و گروه، وارد مدیریت کانال شده و گروه جدید خود را ایجاد کنید. گزینه create a new group را انتخاب کنید و عنوان گروه جدید خود را در همان قسمت وارد کنید.

*کار گزینه discuss و discussion در کانال چیست؟

گزینه discussion در قسمت مدیریت کانال برای مدیر قابل مشاهده است.

این قابلیت برای برقراری ارتباط بین کانال و گروه تلگرام شما جهت بحث در مورد پیام های کانال است.

گزینه discuss برای کاربر کانال قابل مشاهده است و با کلیک یا لمس آن کاربر می تواند وارد گروه شده و در مورد مطلب کانال در گروه بحث کند.

* آیا اگر گروه من عمومی باشد و سپس آن را خصوصی کنم در ارتباط بین کانال و گروه من مشکلی ایجاد می شود؟

خیر مشکلی پیش نمی آید.

* آیا فعال کردن قابلیت ارسال خودکار پیام از کانال به گروه حتما باید توسط سازنده گروه و تلگرام انجام شود؟

خیر، هر ادمینی که سطح دسترسی لازم به او داده شده باشد می تواند قابلیت فوروارد پیام ها از کانال به گروه تلگرام را فعال کند.

* آیا اگر در گروهم ربات مدیریت داشته باشم، پیام های فوروارد شده از کانال به گروه پاک می شوند؟

خیر، ربات نیک طنین پیام فوروارد شده به گروه را پاک نمی کند. مدیران به راحتی می توانند هر نوع پیامی را در کانال ارسال کنند. شما می توانید ربات مدیریت نیک طنین را با همان تنظیمات قبلی در گروه خود داشته باشید و این قابلیت ارتباطی به ربات ندارد.

سوالی دارید؟ به تلگرام ما پیام ارسال کنید myniktanin@

نشانی کانال نیک طنین NiktaninGABot

این صفحه را به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Top
There are no products