اخبار تلگرام | Telegram X رسما معرفی شد
telegram x

اخبار تلگرام | Telegram X رسما معرفی شد

[1506 بازدید] 1396/11/12    2018-02-01

دسته بندی: اخبار , اخبار تلگرام

 

ساعاتی پیش تلگرام رسما اپلیکیشن Telegram X را در سایت خود معرفی نمود.

این برنامه کاربردی آزمایشی است و ممکن است در نهایت جایگزین اپلیکیشن رسمی موجود شود. اما حتی اگر این اتفاق هم رخ ندهد، وجود این اپلیکیشن باعث تسریع توسعه تلگرام از  طریق آزمایش رویکردها و فناوری های جدید می شود.

 

 پروژه Telegram X

هدف این پروژه طراحی مجدد تلگرام و بررسی سرعت، سهولت کاربرد، کیفیت انیمیشن ها و تمام جنبه های دیگر است. امروز تلگرام یکی از جدیدترین اپلیکیشن های رسمی خود یعنی Telegram X برای اندروید را ارائه داده است. Telegram X برای اندروید، در مسابقه ای که برای توسعه دهندگان اندروید در دو سال پیش برگزار شد متولد شد. برنده این مسابقه، از قدرت TDLib برای ایجاد یک اپلیکیشن خیره کننده و با تمرکز خاص بر انیمیشن های ساده استفاده کرده بود. X برای اندروید سریع تر و از نظر مصرف باتری مقرون به صرفه تر از اپلیکیشن اصلی است و طراحی جدیدی نیز دارد.

  •  حالت بدون کادر یا bubble free 

Telegram X از حالت بدون کادر یا bubble-fee برای چت ها استفاده می کند. تصاویر در کانال به صورت تمام صفحه نمایش داده می شوند.

حالت بدون کادر تصاویر 

 

  •  پیش نمایش چت ها:

در  Telegram X می توانید روی هر چت لمس کنید و آن را نگه دارید تا بدون باز کردن آن پیش نمایشی از محتوای آن را مشاهده کنید. این قابلیت در همه جا از جمله منوهای فوروارد و اشتراک گذاری و همچنین در تماس ها و قسمت "گروه های مشترک" نیز فعال است.

  •  قابلیت Swip (کشیدن)

این اپلیکیشن در بسیاری از گزینه های خود از قابلیت کشیدن یا swip استفاده کرده است. برای مثال می توانید با کشیدن یا swip کردن چپ و راست روی صفحه اصلی، از"چت ها" به "تماس ها" و بالعکس دسترسی داشته باشید.

  •  طراحی مجدد پخش کننده موسیقی:

این اپلیکیشن شامل پخش کننده موسیقی و منوی اتچ و صفحات نمایه بهینه شده با دسترسی سریع به رسانه های به اشتراک گذاشته شده است. به راحتی می توانید با کشیدن (swip) به انواع مختلف رسانه های به اشراک گذاشته شده دسترسی داشته باشید.

این فقط بخش کوچکی از قابلیت های Telegram X برای اندروید بود. این برنامه پر از سورپرایزهای کوچک در هر قسمت از آن است. این اپلیکیشن آماده آغار سفر آزمایشی خود است که زمانبندی آن در هفته آینده اعلام می شود.

 

  •  سخنی از تلگرام در مورد محصول جدید خود، Telegram X

چشم انداز ما تهیه تلگرامی سریع تر و با سهولت کاربرد بیشتر در هر ماه نسبت به ماه قبل است. رقابت، روح پیشرفت است؛ بنابراین در آغاز راه خود از سایر پیام رسان ها الهام گرفتیم. اما با گدشت سال ها شاهد ابتکارات کم تری از رقبا بودیم؛ رقبایی که حالا ویژگی های تلگرام را با تاخیر دو ساله در پلتفرم های خود اعمال کرده اند. در چنین محیطی شروع به رقابت داخلی کردیم و به همین دلیل است که در دو سال اخیر نسل های جدیدی از کلاینت های تلگرام را موازی با نسخه های اصلی خود توسعه داده ایم.

این صفحه را به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Top
There are no products