مثل انسان رفتار کن، مثل بات فکر کن!

مثل انسان رفتار کن، مثل بات فکر کن!

[834 بازدید] 1396/5/23    2017-08-14

دسته بندی: عمومی

بات ها چه می کنند؟

یکی از بزرگترین چالش ها برای تشخیص بات در رسانه های اجتماعی، درک کاری است که بات های اجتماعی می توانند انجام دهند. بات های اولیه معمولا فقط یک نوع کار انجام می دادند: ارسال خودکار محتوا. این بات ها ساده و به راحتی قابل تشخیص بودند. یکی از ساده ترین راه های تشخیص آن ها، ارسال حجم بالایی از مطالب بود.
در سال های اخیر بات ها بسیار پیچیده شده اند و این امر تشخیص آن ها را دشوار ساخته است.
امروزه مرز بین رفتارهای انسان گونه و ربات گونه بسیار مبهم است. برای مثال، بات های اجتماعی می توانند اطلاعات و رسانه ها را در وب جستجو کنند تا پروفایل های خود را تکمیل کنند و پست ها و مطالب را در زمان های از پیش تعیین شده ارسال کند. آن ها می توانند در انواع پیچیده تری از تعاملات مثل گفتگوهای سرگرم کننده با سایر افراد، ارسال نظر در مورد پست ها، و پاسخ به سوالات آن ها مشارکت کنند.

هدف برخی بات ها دستیابی به نفوذ و تاثیر بیشتر از طریق جمع اوری دنبال کنندگان حدبد و گسترش دایره های اجتماعی آن ها است. آن ها می توانند افراد محبوب و تاثیرگذار را جستجو کرده و با ارسال درخواست توجه آن ها را جلب کنند. آن ها برای دیده شدن هر چه بیشتر  می توانند بحث های محبوب و حتی جالب تولید کنند و این کار را از طریق شناسایی کلمات کلیدی مرتبط و جستجوی آنلاین اطلاعات انجام می دهد. پس از شناسایی محتوای مناسب،  می توانند به طور خودکار پاسخ ها را از طریق الگوریتم های زبان طبیعی تولید کنند و حتی مراجعاتی به رسانه یا لینک به منابع خارجی داشته باشند.

بات تلگرام

بات های دیگری نیز وجود دارند که در زمینه های مختلفی فعالیت می کنند. در مقالات بعدی به معرفی برخی ربات های تلگرام می پردازیم.

این صفحه را به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Top
There are no products