تغییرات جدید تلگرام: آموزش نسخه جدید تلگرام

تغییرات جدید تلگرام: آموزش نسخه جدید تلگرام

[2480 بازدید] 1396/4/15    2017-07-06

دسته بندی: اخبار , اخبار تلگرام

 در نسخه جدید تلگرام چه قابلیت هایی اضافه شده است؟ در این نوشته به آموزش و معرفی تغییرات جدید تلگرام می پردازیم.

همانطور که در مقاله قبلی گفته شد در نسخه جدید تلگرام چند قابلیت کاربردی و مفید اضافه شده است که به طور کلی معرفی شد. در اینجا به طور جزئی به معرفی کارکرد هر قابلیت می پردازیم:

 1. تعیین سطح دسترسی مدیران گروه در نسخه جدید تلگرام(اجازه اعمال تغییرات در توضیحات گروه، امکان حذف پیام ها، اخراج کاربران، ارسال لینک دعوت گروه، پین یا سنجاق پیام، اضافه کردن ادمین)

 پس از آن که شخص را ادمین گروه کردید پنجره ای برای تنظیم سطوح دسترسی آن کاربر خاص برای شما باز می شود.

 • ​​change group info: امکان تغییر اطلاعات گروه- این گزینه به ادمین اجازه می دهد اطلاعات گروه را تغییر دهد. خاموش کردن این گزینه به معنی غیرفعال کردن این قابلیت است.
 • Delete messages: امکان حذف پیام- این گزینه به ادمین اجازه می دهد بتواند ادمین بتواند پیام های سایر افراد در گروه را حذف کند.خاموش کردن این گزینه به معنی غیرفعال کردن این قابلیت است.
 • Ban Uer: اخراج کاربران- این گروه به ادمین اجازه می دهد کاربر را از گروه اخراج کند. خاموش کردن این گزینه به معنی غیرفعال کردن این قابلیت است.
 • Invite users via link: دعوت کاربران از طریق لینک- با این گزینه ادمین می تواند اعضای جدید را از طریق لینک دعوت تلگرام به گروه دعوت کند. خاموش کردن این گزینه به معنی غیرفعال کردن این قابلیت است.
 • Pin messages: سنجاق کردن پیام ها در گروه- با این گزینه ادمین می تواند پیام عمومی را برای نمایش کلیه کاربران به صورت سرصفحه در بالای صفحه اصلی گروه درج کند. خاموش کردن این گزینه به معنی غیرفعال کردن این قابلیت است.
 • Add New Admins: اضافه کردن ادمین های جدید- این گزینه به ادمین مورد نظر اجازه می دهد اعضای دیگری را هم به عنوان ادمین در گروه معرفی کند. خاموش کردن این گزینه به معنی غیرفعال کردن این قابلیت است. زمانی که این قابلیت غیرفعال باشد (ادمین نتواند کسی را به عنوان ادمین دیگر معرفی کند) پیغام زیر در پایین صفحه نمایش داده می شود:
  this admin will not be able to add new admins (این ادمین امکان اضافه کردن ادمین های جدید را ندارد)
   

2.تعیین سطح دسترسی برای اعضای عادی گروه

رای این کار، روی کاربر مورد نظر راست کلیک کرده و گزینه restrict user را انتخاب کنید.

 • Read messages: امکان خواندن پیام های ارسال شده در گروه- این گزینه در تغییرات جدید تلگرام به کاربر جدید امکان می دهد امکان خواندن و یا به عبارتی رویت پیام های گروه را داشته باشد یا خیر.
 • Send messages: ارسال پیام ها- این گزینه به کاربران عادی امکان می دهد در گروه پیام ارسال کنند یا خیر.
 • Send media: ارسال رسانه- این گزینه امکان ارسال رسانه را به کاربران عادی می دهد. در این دسته بندی، گیف و استیکر از سایر قابلیت های رسانه جدا شده است و در گزینه بعدی آورده شده است.
 • Send Stickers and Gifs: امکان ارسال استیکر و گیف- این گزینه امکان ارسال استیکر و گیف را به کاربران عادی می دهد.
 • Embed links: امکان ارسال لینک را به کاربران عادی گروه می دهد.

گزینه Restriced until در تغییرات جدید تلگرام: این گزینه مشخص می کند تغییرات مورد نظر شما تا چه زمانی برای کاربران اعمال شوند. برای این کار روی گزینه مذکور کلیک کرده و با باز شدن آن تاریخ مورد نظر را مشخص می کنید.

 

با نسخه جدید تلگرام همراه شوید!

 

 

این صفحه را به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Top
There are no products