بات های مخرب و مزاحم چگونه کار می کنند؟

بات های مخرب و مزاحم چگونه کار می کنند؟

[1472 بازدید] 1397/2/4    2018-04-24

دسته بندی: آموزش

 

بات های مخرب یا بات های مزاحم

 منظور از بات های مخرب یا بات های مزاحم، بات های تلگرامی است که هدف آن ها تخریب گروه هایی است که در تلگرام فعالیت می کنند. این تخریب، غالباً به شکل تخریب محتوای گروه و ارسال پیام های متفرقه از سوی ربات است.

پیام بات های مخرب، معمولا محتوای نامناسب دارد. این بات ها به محض شناسایی گروه های هدف، از طریق لینک عضویت گروه و یا دعوت کاربران به طور دستی به گروه ها اضافه می شوند و اقدام به انتشار پیام های مورد نظر در گروه می کنند. گاهی ارسال پیام بلافاصله پس از ورود ربات به گروه انجام می شود و گاهی نیز ربات تا مدتی مشخص هیچ پیامی در گروه ارسال نمی کند و مدیر گروه از وجود آن مطلع نمی شود.

چرا بات های مخرب توسعه داده می شوند؟

بات های مخرب توسط افراد سودجو توسعه داده می شوند و هدف اصلی از توسعه این بات ها غالبا کسب درآمد است. گاهی نیز هدف صرفا تخریب محتوای گروه ها و ترویج فساد است.  افراد سودجو در قبال دریافت هزینه از سایرین، پیام تبلیغاتی آن ها را به این بات ها می دهند تا وارد گروه های مختلف شوند و آن پیام را ارسال کنند.

یکی از ترفندهایی که توسعه دهندگان بات های مزاحم از آن استفاده می کنند افزایش دیده شدن یا seen پیام ها است. بسیاری از افراد در فضای مجازی به ازای دریافت هزینه از صاحبان کسب و کار، به آن ها وعده دریافت seen پیام هایشان را می دهند. این افراد، پیام تبلیغاتی صاحبان مشاغل را در یک کانال مملو از انواع پیام های تبلیغاتی قرار می دهند. سپس بات های غیراخلاقی با تصاویر نامناسب را تولید کرده و آن را وارد گروه های مختلف می کنند. پس از آن که ربات مخرب تصاویر غیراخلاقی را همراه با لینک کانال در گروه ها ارسال می کند؛ کاربران کنجکاو روی این لینک کلیک کرده و وارد کانال می شوند. اما با کمال تعجب مشاهده می کنند این کانال صرفا یک کانال تبلیغاتی با انواع پیام های مختلف از کسب و کارها است و پس از آن که متوجه شدند آن کانال چیزی نبوده که به دنبال آن بوده اند از آن خارج می شوند. اما نکته اینجاست که پیام های موجود در گروه توسط آن افراد "مشاهده" یا seen شده است و توسعه دهنده بات و صاحب کانال تبلیغاتی که در غالب موارد یک نفر است با غیراخلاقی ترین ابزارها و حقه ها به هدف خود دست می یابند. جالب اینجاست که در این میان فقط سفارش دهنده متضرر می شود؛ چرا که تصور می کند پیام وی بازدید بالایی داشته است. دریغ از آن که افرادی که وارد کانال شده اند اصلا به پیام وی توجهی نکرده و با اسکرول کردن مطالب، هدف دیگری را دنبال می کرده اند.

مبارزه با بات های مخرب

اگر مالک یا ادمین گروه های خود هستید و در پی فعالیت جدی برای کسب و کار یا علائق خود هستید بهتر است از ابزارهایی مثل ربات های مدیریت مطمئن استفاده کنید تا پیش از هر چیز راه ورود ربات های مخرب به گروه خود را ببندید. بهتر است ربات خود را از افراد حقوقی و حقیقی معتبر و مطمئن تهیه کنید و مطمئن شوید خود آن ربات ها ارسال کننده پیام های متفرقه نباشند.

اگر عضو گروه های متفرقه هستید به هیچ وجه روی لینک پیام های این ربات ها کلیک نکنید تا باعث افزایش عضو و دیده شدن پیام های کانال مربوطه نشده و به افراد سودجود در رسیدن به اهداف غیراخلاقی کمک نکنید. بهتر است مدیر گروه را از وجود ربات ها مطلع و در صورتی که اطلاعات کافی ندارند آن ها را راهنمایی کنید.

 

کانال اطلاع رسانی ربات مدیریت گروه تلگرام نیک طنین

https://t.me/NiktaninGABot

 

 

 

 

این صفحه را به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران

1 دیدگاه برای “بات های مخرب و مزاحم چگونه کار می کنند؟”

  1. سلام وقت بخیر عذرخواهی می کنم یه سوال داشتم
    تو یک گروه تبلیغاتی گروه به کل از طریق تنظیمات خود تلگرام قفل شده و فقط مدیران گروه میتونن پیام بدن و مابقی افراد فقط میتونن ممبر اضافه کنن و نمیتونن پیام بدن
    تو چنین گروهی احتمال خرابکاری وجود داره پیام های ناجور بفرستن از طریق اشخاص عادی یا رباتهای مخرب وغیره ؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Top
There are no products