می خواهید مدیریت گروهتان راحت شود؟ این توصیه ها را بخوانید

می خواهید مدیریت گروهتان راحت شود؟ این توصیه ها را بخوانید

[2645 بازدید] 1396/8/11    2017-11-02

دسته بندی: آموزش

 

 اگر شما هم مانند من در پی راه اندازی کسب و کار اینترنتی هستید و تلگرام را به عنوان رسانه ارتباطی بین خود و مشتریان در نظر گرفته اید راه درستی را انتخاب کرده اید. تلگرام با ارائه امکاناتی نظیر ایجاد گروه و کانال، ناخواسته بستر بسیار مناسبی را برای معرفی کسب و کارها و فروش کالا و خدمات فراهم کرده است. راه اندازی گروه تلگرام در مقایسه با کانال مزایای بسیاری دارد. اما پیش از اضافه کردن اعضا و شروع تبلیغات بهتر است توصیه های زیر را مطالعه کنید تا از اشتباهات پیش پا افتاده و متداول اجتناب کنید.

مدیریت گروه تلگرام

 

1- انتخاب مدیران مناسب و به تعداد کافی

پس از ایجاد گروه و انتخاب نام و تصویر مناسب برای آن، نوبت به اضافه کردن چند مدیر برای گروه می رسد. از دوستان و آشنایان شناخته شده و مورد اعتماد که کار با تلگرام را به خوبی می دانند استفاده کنید. بدین ترتیب خطر انجام کارهای اشتباه را به حداقل می رسانید و در ساعات عدم حضور خود به آن ها اعتماد و اتکا می کنید.

2- اضافه کردن اکانت دوم به عنوان مدیر

این توصیه را جدی بگیرید: هرگز از حساب (اکانتی) که با آن گروه را ایجاد کرده اید برای کنترل گروه استفاده نکنید! شما باید حداقل دو اکانت در گروه داشته باشید: یک حساب به عنوان سازنده، که با آن نباید کاری در گروه انجام دهید و حساب دیگر به عنوان مدیر یا ادمین گروه. کلیه اطلاع رسانی ها و ارسال پیام ها در گروه و به خصوصی کاربران باید با حساب مدیر یا ادمین انجام شود. بدین ترتیب اگر این حساب ریپورت شود اختلالی در امور مدیریتی گروه پیش نمی آید. (مطالعه بیشتر در مورد ریپورت شدن اکانت)

3- تهیه ربات ضد لینک

یک ربات مدیریت قوی برای گروه خود تهیه کنید تا مشکلات مدیریت گروه را به حداقل برسانید، نوع پیام های ارسالی به گروه را تعیین کنید، و ساعاتی را برای قفل گروه خود در نظر بگیرید. پس از راه اندازی ربات در گروه و پیش از اضافه کردن اعضا مطمئن شوید که کار با ربات را به خوبی فراگرفته اید و بر نحوه کنترل آن مسلط شده اید. سپس تنظیمات مورد نظر خود را انجام دهید.

4- اضافه کردن اعضا

مرحله آخر اضافه کردن کاربران مورد نظر به گروهتان است. معمولا تلگرام امکان افزایش ناگهانی تعداد زیادی کاربر را به گروه شما نمی دهد. اما با کمی صبر، حوصله و انجام تبلیغات مداوم می توانید در مدتی کوتاه تعداد اعضای گروه خود را به حد قابل قبول برسانید.

5- شروع کنید

حالا با رعایت تمام این مراحل، کم ترین نگرانی بابت مدیریت گروه تلگرام خود نداشته باشید و تبلیغات خود را در گروه گذاشته و کار خود را شروع کنید. گاهی مدیران گروه با توجه به نوع و موضوع گروه خود ترجیح می دهند گروه را به صورت یکطرفه درآورند و صرفا اطلاع رسانی از سمت مدیران گروه انجام شود. این کار نیز با استفاده از ربات قفل گروه امکان پذیر است.

این صفحه را به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Top
هنوز هیچ محصولی انتخاب نکرده اید