روش های موفقیت در رقابت انتخابات
رقابت انتخابات

روش های موفقیت در رقابت انتخابات

[1185 بازدید] 1396/2/13    2017-05-03

دسته بندی: آموزش

تبلیغات انتخاباتی، به روش های متنوعی قابل انجام است که بعضی از آنها گران و پر هزینه اند و بعضی ارزان و کم هزینه. جدا از روش های مختلف تبلیغات ابتدایی و سنتی کاغذی، مانند پوستر زدن، که هزینه های زیادی را تحمیل می کند؛ روش های نوینی هم برای تبلیغات انتخاباتی وجود دارد که علاوه بر پوشش نامحدودی که دارد، هزینه کمتری را نیز بردوش مبلغ می گذارد. در این مقاله قصد داریم تا عوامل موفقیت در رقابت انتخابات را برشماریم.

در تبلیغات انتخاباتی، کاندیداها، علاوه بر معرفی خود، باید بتوانند نقاط قوت خود را بولد کرده تا توجه افراد بیشتری را به آنها جلب کنند.در تبلیغات کاغذی، مهم نیست که این جلب توجه برای نکته ای مثبت است یا منفی! فقط مهم این است که نظر افراد بیشتری را جلب کند. اما اگر تبلیغات را حرفه ای بکار گیرد، باید از کوچکترین موارد مثبت، نکات قابل توجهی بسازد که جای شک و شبهه ای در آن نباشد. انتخابات، رقابتی سنگین است و هر ستاد انتخاباتی سعی بر آن دارد تا چهره سیاسی مورد نظر خود را برای مردم هدف قرار دهد و او را به عنوان ایده آل ترین شخصیت ممکن در دوره حاضر به مردم بشناساند.

امروزه، کسی برای معرفی خود و سوابق ارزشمندش،عکس خود را در ابعاد شگفت انگیز، به در و دیوار شهر نمی زند.امروزه کسی برای جلب نظر مردم، گوجه و سیب زمینی و  … نمی دهد. زیرا هر عقل سلیمی می داند که با وجود ابزارهای ارتباط جمعی و شبکه های اجتماعی، هر مطلب یا عکسی به راحتی در اختیار همگان قرار می گیرد و در کمترین زمان و با نازل ترین قیمت، از یکی به دیگری منتقل می شود و فقط جذابیت محتوای موضوع تعیین کننده است. نه رنگ و طرح و اندازه اش! عاقلانه نیست که سرمایه های طبیعی ارزشمند کشوری، صرف تبلیغات بی مصرفی شود که به وفور در خیابان های شهر ریخته و زیر پای عابران لگدمال می شود.

هر شهر از مناطق مختلفی تشکیل شده است. هر یک از این مناطق، نیازهای گوناگونی دارند. در تبلیغات انتخاباتی شخصی برنده است که بداند برای هر منطقه چگونه سخن بگوید و چه نیازهایی را بیان کند. برای مثال برای محله های پایین شهر که پر است از خانه های کاهگلی و قدیمی، باید از نیاز امروزشان سخن گفت، نیازهایی همچون نوسازی مسکن، وام مسکن، کمک هزینه ی ازدواج و در مناطق بالایی شهر که نیازهای اولیه شان، مانند خوراک و پوشاک و مسکن برطرف شده، از گسترش تجارت و مبادله ی علم و انرژی و… سخن بگوید که  نیاز امروزشان است. مردم را توجیه کند که من برای ملاک های هرکدام از شما ارزش قائلم و دروغ نمی گویم.مردم از وعده های پوچ بیزارند، پس صادق باشد و با مردم همراه شود و در جریان زندگی آنها قرار بگیرد تا بتواند با همدلی، نیازهایشان را بشناسد و در رفع آنها اقدام کند.

 

نیک طنین با ارائه راهکار های تبلیغاتی بر بستر شبکه های مجازی سعی دارد لزوم استفاده از تبلیغات کاغذی در انتخابات را تا حد امکان کاهش دهد، لزوم تبلیغات در فضای مجازی و مزیت های آن را می توانید در اینجا مطالعه فرمایید همچنین نامزد های محترم انتخابات می توانند از بروشور دیجیتال نیک طنین نیز استفاده فرمایند.

این صفحه را به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Top
There are no products