راهکارهای ساده برای افزایش اعضای گروه| چگونه تعداد اعضای گروه خود را زیاد کنیم؟

راهکارهای ساده برای افزایش اعضای گروه| چگونه تعداد اعضای گروه خود را زیاد کنیم؟

[15705 بازدید] 1397/5/7    2018-07-29

دسته بندی: آموزش

 

افزایش اعضای گروه تلگرام

اگر مدتی است گروه خود را راه اندازی کرده اید اما تعداد اعضای گروه به حد قابل قبولی نرسیده است این مطلب در مورد افزایش اعضای گروه را به دقت بخوانید. در این نوشته، حاصل تجربه گروه های مختلف با شما به اشتراک گذاشته می شود. بنابراین هر جا که موضوع با گروه شما همخوانی دارد سعی کنید به آن عمل کنید.

 

??انتخاب نام، تصویر و شعار مناسب برای گروه

نام و تصویر گروه خود را دست کم نگیرید. اولین و مهم ترین چیزی که هنگام پیوستن به گروه به چشم می خورد، آیکون یا تصویر گروه، نام گروه و در صورتی که لینک خود را تبلیغ کرده باشید توضیحات گروه است.

انتخاب نام و تصویر، هدف گروه و میزان جدیت و حرفه ای بودن شما در کسب و کار را نشان می دهد. تصویر مناسب و واضحی که نشاندهنده محتوا و هدف گروه شما است را انتخاب کنید. در صورت وجود لوگو، آن را در قسمت تصویر گروه قرار دهید. در انتخاب کلمات و عنوان گروه دقت کنید.

 

افزایش عضو گروه

❌ گروه بدون تصویر و نام جذاب، احساس مدیریت ضعیف و با دانش فنی کم  را به کاربر القا می کند

 

افزایش اعضای گروه

✅ انتخاب تصویر و عنوان جذاب، احساس حرفه ای  و جدی بودن گروه را به مخاطب القا می کند

 

❗️در عملکرد و اهداف گروه بزرگنمایی نکنید و شرح غیرواقعی از گروه خود ننویسید. این کار باعث دستیابی به تعداد زیادی عضو نمی شود و اعضا از گروه شما خارج می شوند.

در قسمت شرح گروه، شرح مختصر و جذابی از گروه بنویسید و به لینک گروه خود، معنا دهید. اگر در قسمت شرح گروه، چیزی ننویسید لینک دعوت گروه شما به شکل مجموعه ای کاراکتر بی معنی نمایش داده خواهد شد.

افزایش ممبر گروه تلگرام

 

 در تصویر زیر لینک دعوت به گروه، همراه با توضیحات گروه نمایش داده شده است.

توضیحات گروه تلگرام

 

??تولید محتوای جذاب برای گروه

محتوای قدرتمند، کلید موفقیت شما است. منظور از محتوا، پیام هدفمندی است که به شکل متن، تصویر، ویدئو، متن همراه با لینک باشد که هم از لحاظ ظاهر و هم مفهوم، قوی و غنی باشد. با توجه به آن که خود شما بیش از هر کس دیگر نسبت به محتوا و هدف گروه اطلاع دارید، توصیه می شود خودتان نسبت به تولید محتوا اقدام کنید. تولید محتوای غیرمتنی را به متخصص این کار بسپارید. از گرافیست ها و ایده پردازان حرفه ای کمک بگیرید و گاهی برای ایجاد بنرهای تصویری و ویدئویی جذاب، هزینه کنید.

در دو شکل زیر این تفاوت نشان داده شده است. در شکل اول، تولید محتوا به صورت متنی و در شکل دوم، همان محتوا به صورت تصویری در گروه گذاشته است. دقت داشته باشید که به خصوص برای مسابقات، اطلاع رسانی و مطالب مهم، از ترکیبی از شکل و متن استفاده کنید.

تولید محتوا برای گروه تلگرام

محتوای متنی

محتوای تصویری

محتوای تصویری

 

??از گذاشتن پست ها و پیام های بی هدف و چت های بی مورد در گروه خودداری کنید

گاهی تعداد زیاد پیام برای مخاطبین آزاردهنده است و فقط باعث افزایش حجم گروه می شود. سعی کنید فقط در راستا با اهداف کسب و کار خود پیام ارسال کنید. با تعیین قوانین گروه از دیگران بخواهید به آن ها احترام بگذارند. اجازه ندهید اعضا با ارسال پیام های متفرقه و تبلیغ کسب و کارهای غیرمرتبط و چت، گروه شما را خراب کنند. بهتر است برای این کار از ربات های مدیریت استفاده کنید تا بر اساس نظر و اولویت ها و سیاست های گروه شما، پیام ها را کنترل کنند.

ارسال پیام های غیرمرتبط و بی مورد در گروه های جدی، فقط باعث ترک اعضا می شود.

 

??تنوع و هیجان ایجاد کنید

بد نیست گاهی با برگزاری مسابقات و اهدای جوایز، اعضای گروه را به مشارکت تشویق کنید. این مسابقات بسته به محتوای گروه شما می تواند در قالب طرح سوال، اضافه کردن چند عضو در کانال و … باشد. به یاد داشته باشید که در برگزاری مسابقات، تخفیف ها و … افراط نکنید تا ارزش و هیجان آن ها از دست نرود.

 

?? از ربات شمارنده استفاده کنید

استفاده از ربات شمارنده در برخی گروه ها راهکار خوبی به نظر می رسد. شیوه عملکرد ربات شمارنده به این صورت است که تا زمانی که اعضای گروه شما تعداد مشخصی عضو به گروه اضافه نکرده اند نمی توانند پیام خود را در گروه ارسال کنند. نکته ای که در استفاده از این ربات ها باید مد نظر داشت آن است که تمام اعضایی که اضافه می شوند ممکن است در گروه باقی نمانند. البته می توان با قراردادن شرط ماندن اعضای اضافه شده در گروه به هدف خود دست پیدا کنید. این موضوع را هم در نظر داشته باشید که اگر مطالب گروه شما کاربردی و جذاب و مفید باشند اعضای اضافه شده در گروه شما باقی می مانند.

سعی کنید تعداد عضو اجباری را بالا تعیین نکنید تا همه بتوانند به راحتی این کار را انجام دهند. معمولا اضافه کردن 2 یا 3 عضو، عدد معقولی است.
در استفاده از ربات شمارنده، حتما نوع مخاطبین گروه خود را مد نظر قرار دهید. در یک گروه تبلیغاتی یا مشابه آن، که اعضا باید 2 عضو را اضافه کنند تا پیام تبلیغاتی خود را قرار دهند، ربات شمارنده راه حل بسیار خوبی است. اما در یک گروه علمی با مخاطبین دارای رده سنی بالا و یا گروه سازمانی و اداری، معمولا ربات شمارنده راهکار مفیدی به شمار نمی رود؛ مگر آنکه هدف و ایده خاصی در استفاده از آن نهفته باشد که برای اعضای گروه، توجیه پذیر باشد.

 

چند نکته بسیار مهم

❗️ گاهی دیده می شود که افراد لینک گروه های خود را بدون اجازه مدیر در گروه های دیگر تبلیغ می کنند. گرچه این کار ممکن است باعث شود چند عضو به گروه شما اضافه شوند اما رعایت اصول اخلاقی و آموزش آن به سایرین، همیشه باید در اولویت قرار داشته باشد.
هرگز لینک گروه خود را در گروه های دیگر تبلیغ نکنید؛ مگر آن که پیش از آن، از مدیر گروه اجازه گرفته باشید.

❗️ متاسفانه بسیاری از افرادی که در ازای دریافت پول اعضای گروه شما را افزایش می دهند به اصول اخلاقی پایبند نبوده و تعداد زیادی از اعضایی که به  گروه اضافه می کنند ربات هستند. مشاهده شده است که اکثر این ربات ها ارسال کننده تبلیغات و پیام های غیراخلاقی هستند و گروه شما را نابود می کنند.

در خرید اعضای واقعی یا غیرواقعی برای گروه خود، فقط به افراد یا شرکت های معتبر اعتماد کنید.

❗️ در برونسپاری تبلیغات گروه خود بسیار دقت کنید و محتاط باشید. بسیاری از تبلیغ کننده های گروه، در ازای دریافت پول لینک گروه شما را در ربات های غیراخلاقی خود قرار می دهند تا با نامناسب ترین و غیراخلاقی ترین روش ممکن سعی کنند مخاطب را به گروه شما بکشانند و در نتیجه لینک گروه شما نیز در کنار گروه های غیراخلاقی قرار می گیرد.

 

این صفحه را به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران

10 دیدگاه برای “راهکارهای ساده برای افزایش اعضای گروه| چگونه تعداد اعضای گروه خود را زیاد کنیم؟”

 1. با سلام موضوع جالبی بود. بنده مدت ها بود فعالیت می کنم اما به آیکون و نام گروهم توجهی نداشتم. ممنون از مطلب خوبتان. یا علی

 2. سلام مطالب جالبي بود.با تشکر فراوان .يک سوال داشتم چگونه اعضاي گروه خودشون ادد کنند .لطفا اين روش رو آموزس دهيد .ممنون اگر امکان جواب رو ايميل کنيد

 3. باتشکر از مطالب آموزنده شما.لطفا روش اضافه کردن اعضا در گروه هاي تلگرامي رو آموزش دهيد اگر امکان داره ايميل کنيد

  1. از این بابت خوشحالیم. ممنون از همراهی شما

 4. سلام مطالب بسیار امزنده وخوبی بود متشکرم از همه دست اندر کاران این سایت
  اما من یه مشکل دارم وان اینه که تصمیم دارم همه بچهای محله ام را دریک گروه جمع کنم اما ظرفیت گروه واتساپی دویست پنجاه شش نفر است ومن میخوام گروهی داشته باشم که بالای هزار نفر در ان فعالیت کنند لطفا راهنمایی کنید از طریق ایمیل

  1. با سلام خدمت دوست عزیز و گرامی. ممنون از شما. مطالب مذکور مربوط به گروه های تلگرامی هستند و بعضی از قسمت های اون در مورد گروه های واتساپ صدق نمی کنند. بهتر است جهت کنترل بهتر گروه خود با توجه به امکاناتی که بستر تلگرام نسبت به واتساپ داره، گروه خودتون رو در تلگرام راه اندازی و مدیریت کنید.

 5. سلام امکانات تلگرام،رو میدونم اما من واتساپ رو میخوام که فیلتر نشده وگروهایی در واتساپ هست که بزرگتر از حد معموله میخوام بدونم اونها چه کردن که ما نمیتونیم انجام بدیم واگر امکانش هست چه سازوکاری داره

 6. تو رو خدا به من كمك كنيد من يك گروه باز كرده ام ولي نميدانم كه چهگونه ديگران را دعوت كنم من برنامه ام روبيكاiosاست اگر ميتوانيد به ايميلم پاسخ بدهيد لطف مي كنيد كمكم كنيد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Top
There are no products